Topografinių planų sudarymas

Topografinių planų sudarymas (iliustracija)

Topografinis planas arba topo nuotrauka - žemės sklypo planas kuriame sutartiniais ženklais tam tikru masteliu nubraižytas topografuojamas objektas. Dažniausiai toks planas reikalingas įvairiems projektavimo darbams atlikti.

Susisiekite su mumis ir mes įvertinę jūsų duomenis, pateiksime tikslią toponuotraukos kainą ir vykdymo terminus.
Geodezijos inž. Darius mob. 8 683 31 439

Topografinė nuotrauka

Visi statinio projektavimo darbai prasideda nuo topografinės nuotraukos sudarymo.

Toponuotraukoje atvaizduojami visi esami statiniai, želdiniai, dangos, jeigu reikia požeminiai inžineriniai tinklai, esantys topografuojamoje teritorijoje. Piketai bei horizontalės tiksliai atkartoja vyraujantį reljefą.
Sudarytame topografiniame plane projektuotojas gali atlikti visus reikiamus projektavimo darbus, nevykdamas į vietą, nes visą informaciją apie objektą jam pateikia geodezininkas (topografas).

Iliustracija - toponuotraukos užsakymas

Toponuotraukos užsakymas

Užsakant toponuotrauką būtina konkrečiai suformuoti užduotį, t. y. tiksliai nurodyti reikiamą topografuoti plotą, nurodyti tikslą, dėl ko reikalinga topografinė nuotrauką (pvz.: namo, inžinerinių tinklų ar kelio projektavimas). Pasitaiko atvejų kai projektuotojams prireikia papildomos informacijos, kuri standartiškai nepateikiama toponuotraukoje, pavyzdžiui tam tikro pastato aukščiausios konstrukcijos altitudė ar II aukšto grindų lygis, todėl prieš vykstant topografuoti teritoriją, geodezininkui reikia turėti pilnai suformuotą užduotį, kad taupant mūsų laiką ir Jūsų lėšas būtų pasiektas reikiamas rezultatas iš pirmo karto.

Topografinių nuotraukų galiojimas

Priklausomai nuo topografinės nuotraukos tolimesnio panaudojimo skiriasi ir jos galiojimo terminas. Dažniausiai su visomis institucijomis suderinta topografinė nuotrauka galioja vienerius metus, praėjus dvylikai mėnesių po topografinio plano sudarymo jis oficialiai tampa negaliojantis.
Taip pat negaliojantis planas yra, jeigu atliktos topografinės nuotraukos tikslumas neatitinka veikiančių normatyvinių dokumentų reikalavimų, tokiomis aplinkybėmis atliekama nauja topografinė nuotrauka.

Per kiek laiko sudaroma toponuotrauka?

Įprastai darbinį variantą paruošiame per vieną savaitę. Toliau yra vykdomi derinimo darbai su įvairiomis valstybinėmis institucijomis, šis procesas trunka dar apie 1-2 savaites.

Topografiniai planai sudaromi laikantis šiuo metu galiojančių įstaymų ir teisės aktų

Iliustracija - fotogrametriniai matavimai

Fotogrametriniai matavimai su dronu toponuotraukai parengti

Kaip alternatyva fotogrametriniai matavimai su dronu yra naudingas ir efektyvus būdas surinkti geografinę informaciją apie teritoriją ar vietą. Ši technologija leidžia greitai ir tiksliai surinkti informaciją apie aukščius, reljefą, vietovę, taip pat kitus duomenis, kurie yra reikalingi projektams, tokiems kaip kelių statyba, žemės ūkis, miškų valdymas ir kt.

Dronai yra nepakeičiami kuomet reikia pamatuoti vietas, kurių įprastai pasiekti negalima arba tai yra pavojinga. Taip pat, jie gali greitai ir efektyviai surinkti didelį kiekį informacijos, padidindami darbo efektyvumą ir sumažindami išlaidas.

Verta paminėti, kad matavimai su specializuotais dronais yra greiti, pakankamai tikslūs ir padeda surinkti daugiau informacijos, nei tradicinės topografinės technologijos.

Galiausiai, tradiciniais metodais ir/ar drono pagalba surinkti duomenys yra apdorojami, naudojant specializuotas programas, kad galima būtų sukurti įvarius trimačius modelius ir/arba topografinius planus.

Turime galiojančius A1, A2, A3 ir STS kategorijų nuotolinio piloto pažymėjimus, išduotus VŠĮ TKA (Transporto kompetencijų agentūra), todėl darbus vykdome legaliai/teisėtai, pagal galiojančius teisės aktų reikalavimus.

Kokius papildomus duomenis dar galime pateikti?

Greitai ir tiksliai galime surinkti didelių teritorijų duomenis, kuriuos apdorojus, galime pateikti:

  • Ortofotografinė nuotrauka (ortofoto)
  • 3D taškų debesis (poincloud)
  • Skaitmeninis žemės paviršiaus modelis (DTM, DEM)
  • Skaitmeninis paviršiaus modelis (DSM)

Kiek kainuoja toponuotrauka?

Galutinė toponuotraukos kaina priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip objekto vieta, užstatymo tankumas, sudaromo topografinio plano mastelis ir t.t.

Orientacinės mūsų atliekamų darbų kainos būtu tokios:

  • Topografinė nuotrauka urbanizuotoje teritorijoje nuo 200 €
  • Topografinė nuotrauka neurbanizuotoje teritorijoje nuo 180 €
  • 1ha (hektaro) topografinė nuotrauka nuo 300 €
  • Didelių topografinių nuotraukų kainos derinamos individualiai
Okredo sertifikatas

Mums suteiktas A+ klasės sertifikatas

Teikdami plataus spektro matavimų paslaugas atsakingai laikomės sutartų terminų, o darbus vykdome kokybiškai, todėl manome, jog šis sertifikatas yra geriausias mūsų pastangų įvertinimas.

Susisiekite su mumis ir mes įvertinę jūsų duomenis, pateiksime topografinės nuotraukos sudarymo kainą ir vykdymo terminus.

Geodezijos inž. Darius mob. 8 683 31 439

Kaip vyksta darbas

1
pirmas žingsnis

Jūsų užklausa arba skambutis.
Norėdami pateikti pirminę informaciją apie projektą
Susisiekite su mumis

2
antras žingsnis

Mes, įvertinę jūsų užklausą, pateikiame pasiūlymą

3
trečias žingsnis

Susideriname pasiūlymo sąlygas (terminus ir kainas)

4
ketvirtas žingsnis

Atvykstame ir, įvertinę realią situaciją, atliekame matavimus

5
penktas žingsnis

Apdorojame lauko matavimo duomenis ir paruošiame planus

6
šeštas žingsnis

Perduodame matavimų duomenis, jūs atsiskaitote už paslaugą